Właśnie rozstrzygnięto przetarg pn: „ Budowa serwerowni dla Centrali ZUS przy ul. Szamockiej 3, 5 w Warszawie, w trybie „projektuj i wybuduj””.
Paramentami oceny oferty była całkowita cena brutto, jakość wykonania całego zamówienia i skrócenie końcowego terminu realizacji całego zamówienia. W przetargu najwyżej oceniono ofertę FAST Group sp. z o.o. której oferta uzyskała 100 pkt. na 100 możliwych. Wartość kontraktu wynosi powyżej 5,3 miliona złotych.
W zakresie prac FAST Group będzie przygotowanie wielobranżowego projektu a później budowa serwerowni o powierzchni 500m2 wraz z klimatyzacją precyzyjną o mocy ok. 800kW, zasilaniem gwarantowanym, szafami rack, instalacjami niskoprądowymi, elektrycznymi, gaszeniem gazem, wentylacją i pracami budowlanymi a także świadczenie 5-letniego serwisu gwarancyjnego.
W przetargu złożono sześć ofert – Atende S.A., NEXUS Nowe Technologie S.A., konsorcjum AODC Sp. z o.o. i ASCOMP S.A., QUMAK S.A., CPD System sp. z o.o. i FAST Group sp. z o.o.
Spółka FAST Group po raz kolejny potwierdziła swoją mocną pozycję na rynku budowy serwerowni a pozyskanie zamówienia wpisuje się w strategię rozwoju spółki na najbliższe lata.